Olympus LS-100

Olympus LS-100
Doprava zdarma

Vícestopý lineární PCM záznamník

Cena s DPH:
8 999 Kč
Cena bez DPH:
7 437,19 Kč

ks
Výrobce:
Olympus
Dostupnost:
Na objednávku
Katalogové číslo:
LS-100
Záruka:
2 rokyPopis zboží

Vícestopý lineární PCM záznamník

Recorder na paměťovou SDXC kartu (až 32 GB), 24-bit/96kHz, vnitřní paměť 4 GB, vícestopý záznam až na 8 stop, BWF, 2 mikrofony, vstupy: 2x mikrofonní XLR s phantomem, 1x linkový, sluchátkový/linkový výstup, zabudovaný reproduktor, chromatická ladička, metronom, celobarevný displej, výdrž až 17 hodin provozu, USB 2.0, rozměry 70 x 159 x 33,5 mm, hmotnost 280 g (včetně baterie), v ceně Li-Ion akumulátor, síťový zdroj, USB kabel, pouzdro, poutko a protivětrný kryt WJ-4

Profesionální konektory: XLR a fantomové napájení (48/24V)

Detailní popis produktu

Profesionální konektory: XLR a fantomové napájení (48/24V)
Kromě fantomového napájení (48V & 24V) je to právě nezávislý nástrojový zesilovač, díky kterému jsou vstupní konektory LS-100 tak výjimečné, zaručující nízký šum a vysoký poměr signál/šum i při použití dlouhých mikrofonních kabelů. Vypínač XLR vám umožní zapnout či vypnout fantomové napájení, pokud váš kondenzátorový mikrofon toto napájení vyžaduje. Navíc máte možnost nastavit úroveň nahrávání zvlášť pro levý a pravý XLR kanál, dosáhnete tím vyjímečně vyváženého výsledku nahrávání.

Proces vícestopého záznamu
LS-100 je měřítkem v přenosném záznamu různých zvuků a následného vytvoření výsledné kompozice. Všem profesionálům, od skladatele až po reportéra, poskytuje plnou kontrolu nad jejich záznamem a finální podobou jejich práce. Ať se již jedná o oddělený či simultánní záznam, “ztlumení” všech stop kromě jediné, nahrazení nebo úpravu jedné stopy apod. – díky vícestopému záznamu máte možnost vracet se nebo znovu nahrát pasáž, dokud nedosáhnete požadovaného výsledku. LS-100 podporuje funkci L/R panning, která umožňuje rozšířit zvukový signál do nového vícekanálového zvukového pole pro dosažení dokonalé kontroly vyvážení. K dispozici máte maximálně 8 zvukových stop s celkovou kapacitou 999 projektů, které vám zajistí naprostou všestrannost při realizaci vašich hudebních projektů.

Funkce Overdubbing
“Overdubbing” je další vestavěnou funkcí, kterou byste běžně hledali spíše v klasickém nahrávacím studiu. Řekněme, že jste právě nahráli základní stopy rytmické sekce do písně, kterou právě skládáte a nyní chcete přidat vokály a další instrumenty. Díky možnosti vícestopého záznamu vám LS-100 umožní pohodlně přidat dodatečně nahraný zvuk k původnímu a to při současném monitorování předchozích stop na displeji.

Nové vysoce kvalitní směrové mikrofony
Jak všichni profesionálové vědí, umístění mikrofonů je pro zachycení plného a přesného zvuku to nejdůležitější. LS-100 má dva vysoce kvalitní vestavěné mikrofony, které jsou natočené v úhlu 90° díky čemuž zachytí skutečný stero zvuk a přirozenou atmosféru. Tato 90° konstrukce – ve skutečnosti srovnatelná s vnímáním lidským uchem – také znamená, že stereo zvuk je tvořen rozdíly v tlaku zvuku (intenzivní stereofonie) a časovém posunu (časová stereofonie) – výsledkem jsou výjimečně dobře vyvážené nahrávky. Mikrofony byly zároveň navrženy tak, aby zabránily případným odrazům zvuku.

Nastavitelná citlivost mikrofonů & nízkofrekvenční filtr
LS-100 má nastavitelnou citlivost mikrofonů, od vysoké přes střední až k nízké: díky tomu zachytíte veškeré zvuky akustického spektra, od sytých vzdálených tónů až k jemným zvukům v bezprostřední blízkosti. Navíc můžete využít vestavěný nízkofrekvenční filtr se dvěmi úrovněmi (100Hz / 300 Hz). Tento filtr je vhodný, když chete omezit nechtěný hluk v určitých frekvencích, jako jsou např. klimatizace, projektory, a získat tak ještě plnější a čistý zvuk.

Vysoce kvalitní zesilovací obvod
Model LS-100 se chlubí nejnovějšími pokroky v navrhování obvodů v podobě špičkových komponent, oddělených desek zvukových a systémových obvodů a samostatných čipů pro různé vstupní/výstupní kanály, díky čemuž je možné eliminovat rušivý šum.

Před-záznam, automatický záznam a použití dálkového ovládání
Překvapení mohou často být milá, ale ne při profesionálním záznamu zvuku. Ve skutečnosti není nic nepříjemnějšího jako zmeškání začátku důležitého záznamu. Důmyslné funkce před-záznamu a automatického záznamu ale nedají takové situaci šanci: Vyrovnávací paměť zachytí několik vteřin záznamu ještě než stisknete tlačítko nahrávání, díky záznamu s hlasovou synchronizací se záznam spustí a zastaví při překročení nastavené úrovně hlasitosti. Jinými slovy, LS-100 začne automaticky nahrávat pokaždé, když zachytí silnější zvuk, než než je úroveň nastavená uživatelem a automaticky ukončí záznam vždy, když úroveň zvuku klesne pod tuto úroveň. Navíc je možné použít také volitelné dálkové ovládání RS30W, což vám dá naprostou svobodu a zabráníte tak nechtěným hlukům způsobeným manipulací se záznamníkem.

Metronom a ladička
Metronom může být použit ve dvou různých režimech: pouze jako metronom pro udržení tempa při zkoušce, a nebo při záznamu. Je možné u něj nastavit odpočítávání, tempo, rytmus, zvuk a hlasitost. Ladička má čtyři režimy: kalibrací nastavíte frekvenci referenčního tónu A po 1Hz v rozsahu od 435Hz do 445Hz. Chromatický režim nastaví neshody mezi tónem zvoleného nástroje a referenčním tónem pro zajištění přesné odezvy pro všechny hudební škály. A konečně kytarový a basový režim umožní naladit nástroj zahráním jediného tónu a zjištěním referenční hodnoty umožní přesné ladění, tak, aby výsledně ručička na displeji ukázala na střed stupnice.

Funkce Lissajousovy křivky a ovládání rychlosti přehrávání
V prostředí vysílacího studia, vzdálenost mezi mikrofonem a zdrojem zvuku je automaticky měřena z fázového rozdílu. To je jemný rozdíl mezi dvěmi zvukovými vlnami, který vzniká pokud zdroj zvuku není přesně před mikrofonem a mezi pravým a levým kanálem tak vznikne časová nesrovnalost, protože zvuk je dodáván na levou či pravou stranu mikrofonu. Použití funkce Lissajousova měření napomáhá pořídit optimální záznam, jelikož díky zobrazení Lissajousovy křivky na displeji získáte optimální umístění dynamického nebo kondenzátorového mikrofonu.

 

E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.


Aktuality

Diktovací systémy Olympus 1. 12. 2013


Společnosti Olympus a Newton Technologies se stávají strategickými partnery v oblasti záznamu a zpracování hlasu. Spolupracovat budou zejména v oblastech profesionálního záznamu hlasu a automatického přepisu pořízených záznamů, kde mají obě firmy dlouholeté zkušenosti. Newton Technologies se také zároveň stává exkluzivním distributorem profesionálních záznamníků Olympus řady DS a RecMic pro Českou republiku.


Kontakt

 
+420 725 524 497

Kontakt pro Slovensko
Mgr. Alexander Holko

alexander.holko Zavinac diktovanie Tecka sk
 
+421 949 293 584