O diktování

Proč diktovat?

Diktování je:

  • jednoduché

Hovořit je velmi přirozené. První věcí, kterou v životě děláme, není psaní rukou nebo na stroji, ale mluvení. Nic není tak obvyklé, jako mluvené slovo.

  • rychlé

Mluvení je sedmkrát rychlejší než psaní a dokonce desetkrát rychlejší než vlastnoruční psaní.

Je diktování zastaralá pracovní metoda ?

Výhody diktování jsou zřejmé. Je jednoduché a efektivní, jsou při něm jednoznačně rozděleny a přiřazeny role při tvorbě dokumentů mezi osobou kreativní (autor) a osobou výkonnou (písařka). Výsledkem je výrazně rychlejší a větší množství zvládnuté práce. Podstatná je také vyšší kvalita výsledných dokumentů. Pro mnohé uživatele může být rovněž velice podstatná mobilita tohoto řešení. Vzájemná nezávislost mezi diktujícím a přepisujícím přispívá k maximálnímu využití pracovního času.


Výhody digitálního diktování

Vyhoďte kazety a vstupte do třetího tisíciletí

10 výhod digitálních systémů proti analogovým (kazetovým)

1. Snadná obsluha – veškeré ovládání je velmi intuitivní a všechny programy navíc komunikují v českém jazyce.

2. Vysoká kvalita záznamu – slyšitelný rozdíl

3. Editovatelnost diktátu – nesrovnatelně snadnější možnost následných oprav, vkládání, mazání, pohyb mezi diktáty…

4. Identifiko­vatelnost – diktáty lze označovat klíčovými slovy a štítky (např. jméno autora, předmět diktátu, spisová značka, jméno pacienta, jednací číslo, interní kód…]

5. Zpomalené přehrávání – nemění se barva hlasu, ale pouze rychlost (u analogu se při zpomalení stává hlas zatlumený a nesrozumitelný)

6. Vysoká kapacita záznamu – na běžné paměťové karty desítky až stovky hodin

7. Přenos záznamu po síti – již žádné „běhání“ a posílání kazet mezi diktujícím a přepisujícím

8. Konec s kazetami – stojí peníze, trhají a poškozují se, jsou nepřehledné, zabírají místo, záznam se nesmí smazat dokud není přepsaný…

9. Spolehlivost – nepracuje s žádnými mechanickými součástmi, které by se opotřebovávaly či zanášely – tato zařízení jsou naprosto BEZÚDRŽBOVÁ

10. Příznivá pořizovací cena – ve srovnání s analogovými profesionálními diktafony je cena srovnatelná, dokonce i nižší.


 


E-mailový zpravodaj

Slevy, akce, novinky? Buďte první kdo o nich ví. Zadejte svůj e-mail a nenechte si je ujít.


Aktuality

Diktovací systémy Olympus 1. 12. 2013


Společnosti Olympus a Newton Technologies se stávají strategickými partnery v oblasti záznamu a zpracování hlasu. Spolupracovat budou zejména v oblastech profesionálního záznamu hlasu a automatického přepisu pořízených záznamů, kde mají obě firmy dlouholeté zkušenosti. Newton Technologies se také zároveň stává exkluzivním distributorem profesionálních záznamníků Olympus řady DS a RecMic pro Českou republiku.


Kontakt

 
+420 725 524 497

Kontakt pro Slovensko
Mgr. Alexander Holko

alexander.holko Zavinac diktovanie Tecka sk
 
+421 949 293 584

Speciální přání


captcha image